Robert Fico v stredu poriadne šokoval, keď na tlačovej besede prišiel s tvrdeniami o politikoch, užívaní drog a kauzou Zuzany Plačkovej. Po jeho slovách ale posiela drsný odkaz strana OĽaNO, no aj ministri a rovnako tak i samotný Úrad špeciálnej prokuratúry.

Predseda Smeru prekvapil verejnosť tlačovou besedou, na ktorej bez dôkazov hovoril o kauze Zuzany Plačkovej, ktorú súd pustil na slobodu, kde je však aj naďalej spolu s manželom Reném Strauszom stíhaná. Vyjadril sa aj na margo politikov, ktorí podľa jeho slov holdujú drogám, čo môže byť dôvodom náhleho prepustenia influencerky. O Ficovi a užívaní alkoholu pritom nedávno prehovoril exprezident Kiska.

Na expremiérove slová sa rozhodla zareagovať strana SaS, keďže Fico viackrát spomenul práve meno Richarda Sulíka: „Robert Fico by mal seriózne vyhľadať odbornú pomoc alebo konečne prestať piť alkohol,“ uviedla. Veronika Remišová zas pripomenula, že naposledy sa o drogách vo vláde hovorilo po tom, ako Pellegrinimu vypadlo na tlačovke špáradlo.

Vo svojich vyjadreniach naložil Ficovi aj poslanec OĽaNO Juraj Krupa, no rovnako i Andrej Stančík. Koaličná strana tiež pripomenula, že skupina mala s drogami obchodovať od roku 2012, teda od druhej Ficovej vlády! „Hovorí sa, že Robert Fico bol dlho ‚na koni‘ a z jeho dnešnej podráždenej tlačovky sa zdá, že klientom pani Plačkovej bol niekto iný,“ dodali. Podľa informácií Nového Času sa vyjadrila aj špeciálna prokuratúra, ktorá odkázala, že prokurátor sa stotožnil s názorom sudcu. Zároveň dodala, že napriek dlhoročnému pôsobeniu gangu prišlo stíhanie až na jeseň 2020.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, cas.sk │ Foto: FB/Robert Fico, Televízia Markíza