Piatkový súd v Trnave sa skončil rýchlejšie ako začal. Veľký rozruch a záujem verejnosti vyvolal zdravotný stav exsudkyne Moniky Jankovskej, ktorá do budovy takmer nedošla. V podopretí svojho advokáta tentokrát vstúpila do súdnej siene ako obvinená v kauze Fatima. 

Monika Jankovská sa spolu s Ondrejom Janíčkom či Robertom Krajmerom dostavila v piatok na trnavský súd v kauze Fatima. Bývalá sudkyňa sa viditeľne triasla a plakala, pričom pre jej nevoľnosť muselo byť na chvíľu prerušené aj samotné súdne pojednávanie. Sudca napokon vytýčil nový termín na začiatok septembra, keďže Jankovská mala mať skrátenú lehotu na preštudovanie obžaloby.

Právny zástupca niekdajšej štátnej tajomníčky Peter Erdös v rozhovore pre novinárov tvrdil, že jeho klientka si poštu riadne preberala a údajne sa stalo len raz, že zásielku neprevzala. To pripísal možnému účinku silných liekov Jankovskej a prepočutiu zvončeka pri dverách. Dodal, že v schránke sa dokonca neobjavil ani žltý lístok z pošty. Na tieto tvrdenia sa však rozhodla na sociálnej sieti zareagovať špeciálna prokuratúra.

Tá uviedla, že Erdös prezentoval nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia, keďže Jankovská si podľa ich slov prebrala zásielku až po viacerých krokoch. Najprv sa malo doručenie o obžalobe súdu vrátiť ako nedoručené a neprebrané v lehote. Následne sa snažila Jankovskú zastihnúť v byte bratislavská polícia, ktorá sa pokúšala zásielku doručiť až šesťkrát. Právnik ale tvrdí, že má vedomosť len o jednom pokuse o doručenie.

Jankovská mala podľa prokuratúry zachované právo na obhajobu, podanie sťažností, na navrhovanie dôkazov, ako i na preštudovanie spisu, na čo dostala dva termíny. Týchto termínov sa ale bez ospravedlnenia nezúčastnila. Spor vyvoláva aj Jankovskej zdravotný stav, pričom doposiaľ nepredložila súdu potvrdenie o diagnóze, hoci podľa slov advokáta nie je spôsobilá zúčastniť sa pojednávaní. Advokát však tvrdí, že v prípade odsúdenia by nebolo možné obísť väzbu. Psychoterapeut Ľudovít Dobšovič pre Plusku dodal, že je zvonku ťažké určiť, či Jankovská hrala divadlo alebo trpí problémom. Uviedol, že sa môže jednať aj o hysterickú poruchu so zmenami nálad pri nevhodnom podnete, či panickú reakciu spojenú so strachom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR, pluska.sk │ Foto: YT/Aktuality.sk, SME