Speváčka Misha očarila slovenských poslucháčov v roku 2002, kedy vyhrala hudobnú súťaž Coca Cola Popstar a skladbou Náladu mi dvíhaš či Druhá si získala mimoriadnu priazeň publika. Po dlhšej odmlke sa rodáčka z Michaloviec vracia späť novinkou Your Science, ktorá vznikla v spolupráci s Róbertom Tkáčom a Martinom Ferenčíkom.

Singel „Your Science“ je dielom autorského projektu z Košíc, ktorý sa zameriava na elektronickú tanečnú hudbu. „Môj niekdajší bubeník Robo Tkáč a jeho hudobný parťák Martin Ferenčík rozbehli projekt Wawawu a na jar ma oslovili na spoločný song. Už som po rokoch s deťmi túžila znova tvoriť a nahrávať, samozrejme, že som rada súhlasila. Trochu som pritom musela vyjsť von z mojej komfortnej zóny, lebo je to tanečný song. Ale ja sa rada posúvam s dobou, nechcela som zaspať v štýle z roku 2002. Prišla som do Basem3nt štúdia v Prešove s prázdnou hlavou a všetko som vymýšľala vlastne pri nahrávaní,“ uviedla speváčka k vzniku novinky.

„Aj keď ja mám dosť tendenciu presadzovať si svoje, veď som vždy bola sólový umelec a všetko som si robila podľa svojich nápadov. Tu som viac musela fungovať tímovo a bolo to pre mňa aj zaujímavé aj poučné. Wawawu chcelo song anglicky a mne je úplne jedno, či  tvorím song v angličtine alebo po slovensky,“ konštatuje speváčka, ktorá zmizla z hudobných pódii potom, čo sa stala mamou dvojičiek. „Bolo ťažké sa z denného kolotoča prepnúť do tvorivého procesu, aký som mávala kedysi. Preto sa mi ani nepodarilo prísť na nahrávanie s nejakým aspoň polojasným hudobným a textovým nápadom na podklad, čo mi Wawawu dodali. Ale našťastie som sa za mikrofónom hecla a za šesť hodín som odchádzala s nahraným songom. Neskôr sme to ešte dokončili. Ja som aj počas rokov s deťmi stále niečo pre seba tvorila a odkladala si do archívu. Mám pocit, že keby som sa teraz zavrela do štúdia, tak asi vypľujem dva albumy na počkanie,“ prezradila sympatická Misha.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: IG/michaelamishapalova