Slovenská polícia zverejnila pred pár hodinami veľmi netradičný príspevok. Hoci sa obvykle venuje profilom na sociálnych sieťach, ktoré zdieľajú konšpirácie či hoaxy, tentokrát sa obula do známeho slovenského speváka aj herca Ibrahima Maigu, ktorému poslala tvrdý odkaz.

V krajine síce pribúda čiernych okresov a zvyšuje sa počet nakazených koronavírusom, no stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí Covid považujú len za výmysel či bežnú chrípku. Situácia je však oveľa horšia, ak podobné dezinformácie či zľahčovania šíria mediálne známe tváre. To je aj prípad Ibrahima Maigu, ktorý si nedávno zavaril šamanskými rituálmi, ktoré mal podľa svojich slov pripravovať pre odsúdeného Pavla Ruska.

Známy Afričan zdieľal na sociálnej sieti status, v ktorom zľahčuje pandémiu. “Ahojte, priatelia, dúfam, že sa ľudia už prebrali z toho klamdemiku. Včera známy zo Zanzibaru mi toto poslal: Inak sme prileteli na Zanzibar včera a tam je slovo corona alebo covid zakázané. Žiadne rúška, nič. Čumeli všetci ako mucha puk. To by si mohol hodiť na FB do pléna, nech sa Slovač preberie z kómy,” uviedol.

Polícia mu následne spolu s aktuálnymi faktami poslala aj poriadne tvrdý odkaz: “Ibrahim Maiga znovu manipuluje verejnú mienku a zľahčuje pandémiu. S veľkým publikom prichádza zodpovednosť, keďže vyjadrenia známej osoby sa tým pádom dostávajú k veľkému počtu ľudí… Zodpovednosť je, bohužiaľ, to, čo Ibrahimovi Maigovi už dlhodobo chýba. Prostredníctvom svojej stránky, kde má 5 000 priateľov a ďalších takmer 8 000 sledovateľov, kontinuálne zverejňuje príspevky zľahčujúce pandémiu nielen na Slovensku, ale v celom svete. Robí to aj v čase, keď je situácia na Slovensku veľmi zlá a keď denne zomiera viac ako 100 ľudí,” píše polícia. “Pán Maiga, ten odkaz, ktorý ste skopírovali od údajne svojho známeho, príďte povedať našej kolegyni policajtke, ktorej pred niekoľkými hodinami zomrela mama zdravotníčka, ktorá sa starala o infikovaných pacientov,” dodávajú so slovami, že za cenu lajkov ohrozuje životy občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR, Ibrahim Maiga │ Foto: FB/Ibrahim Maiga, Polícia Slovenskej republiky