Politika Marek Krajčí potvrdil druhú vlnu COVID-19: Dôležitá výstraha!

Marek Krajčí potvrdil druhú vlnu COVID-19: Dôležitá výstraha!

11. augusta zasadla Pandemická komisia vlády SR, pričom cieľom bolo schválenie pandemického plánu. K stretnutiu sa vyjadril aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý však pre Slovákov nemá dobré správy.

Slovensko má konečne pandemický plán, ktorý pomôže krajine v boji s vírusom. Komisia pri rokovaní o súčasnej epidemiologickej situácie navrhla aj zasadnutie konzília odborníkov, ktorí majú prehodnotiť stav v zahraničných krajinách. Po zasadnutí komisie sa médiám vyjadril aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý uviedol, že krajina čelí druhej vlne koronavírusu. Podľa jeho slov má Slovensko dostatok testov na COVID-19, pričom apeluje na občanov, aby boli zodpovední.

Ministerstvo zdravotníctva SR zároveň neodporúča cestovanie do zahraničia vzhľadom na pribúdajúce prípady nakazených ľudí. Krajčí taktiež avizoval, že rodičia budú nútení pred nástupom detí do škôl podávať čestné vyhlásenie, v ktorom potvrdia, že dieťa nebolo posledných 14 dní v zahraničí alebo v tábore s medzinárodnou účasťou.

Hlavný hygienik Ján Mikas skonštatoval, že počty nakazených ľudí síce stúpajú, no nejde o tzv. komunitné šírenie. ,,Osobne som sa obával, že situácia by mohla byť horšia ako dnes. V súčasnosti môžeme povedať, že veľa epidémií, ktoré vznikli, vznikli importovaným zánosom,“ povedal na tlačovke, pričom situáciu nepovažuje za alarmujúcu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Ministerstvo zdravotníctva SR, Pixabay