Slováci pravidelne upozorňujú na svoje nepríjemné skúsenosti s pohotovosťou v rôznych krajoch Slovenska. O slovo sa tentokrát hlási nahnevaná mamička s príbehom, ktorý vyvoláva hrôzu. Každým dňom sa tak potvrdzuje, že zdravotníctvo na Slovensku je v hroznom stave, na čo môžu doplatiť práve nevinní pacienti.

Starostlivá matka začala mať vážne obavy o svoje dieťa, ktorému neustále stúpala horúčka. Neskôr sa pridali aj bolesti a kŕče, a tak neváhala a navštívila pohotovosť. Vtedy ešte netušila, čoho bude svedkom. Svoju frustráciu sa rozhodla zdieľať prostredníctvom stránky ,,Nekŕmte nás odpadom“.

Vyjadrenie matky

,,FN NITRA, hnus! Idete s malým dieťaťom na pohotovosť s vysokými teplotami, kŕčmi, bolesťami. Podotýkam, že dieťa má od malička vážne diagnózy. Do ordinácie sa dostanete po 30 minútach a, samozrejme, čakáte na doktora. Keď príde, prezrie plačúce dieťa od bolesti a jediné, na čo sa zmohol bolo, že zoberieme krv. Na výsledky čakáme s uboleným dieťaťom tri hodiny na chodbe. Dieťa malo kŕče, vysoké teploty, dokonca zvracalo. Človek čaká pomoc, ale keď sme vošli do ambulancie, tak na nás najskôr nakričali. Vyčítali mi, že som nepočkala do pondelka a nešla k svojej pediatričke. Podľa ich slov, veď ona by mu spravila vyšetrenia a poslala ho na sonografiu. Samozrejme, 10 euro za pohotovosť si nezabudli vypýtať. Poslali nás domov bez poriadneho vyšetrenia, bez sonografie so slovami, aby sme sa už na pohotovosť ani nevracali. Dôvodom malo byť vyjadrenie lekára, že dieťa už lieky nasadené má a v prípade, ak ich vyvrátilo, tak ich máme vysadiť a v pondelok zájsť k pediatričke. Čistý hnus, čo sa už deje vo FN Nitra.“

Na podnet Slovenky sme kontaktovali fakultnú nemocnicu v Nitre, ktorá nám do uzávierky neposkytla žiadne oficiálne stanovisko.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Fakultná nemocnica Nitra-oficiálna stránka, YouTube