Pozitívny výsledok na ochorenie Covid-19 so sebou prináša mnohé nepríjemnosti. Okrem strachu z jeho priebehu a povinnosti karantény sa môžu pridružiť aj skutočné zdravotné ťažkosti. Oznamovacia povinnosť lekárovi nahlasovať celý priebeh pozitivity však so sebou neprináša iba zdravotnícky dohľad a pomoc, lekári sa okrem toho topia v papieroch a ich prácu zahlcuje administratíva.

Aktuálne avizované uvoľnovanie opatrení Marekom Krajčím naberá na sile. Po novom sa ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva rozhodli zrušiť aj povinnosť certifikátu o prekonaní Covidu-19. Tým sa odľahčí administratívna práca lekárov, ktorí tak budú môcť svoj čas venovať pomoci pacientom.

Po novom pozitívne testovanému človeku bude stačiť preukázať sa dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021. Zákaz vychádzania sa teda podľa zákona nebude v období od 27. januára do 2. februára vzťahovať na ľudí, ktorí toto ochorenie v posledných troch mesiacoch prekonali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: pixabay.com