Očkovacia lotéria sa po troch mesiacoch oficiálne skončila, pričom každé žrebovanie vzbudzovalo obrovské vášne zo strany divákov. Ako teda dopadol experiment, ktorého autorom je Igor Matovič? Zdvihla sa počas vysielania lotérie krivka zaočkovanosti?

V sobotu (30. októbra) sa poslednýkrát roztočilo osudie so žrebmi, pričom na záver vysielania sa ukázal aj samotný Igor Matovič. Pôvodným cieľom veľkolepej šou bolo zvýšenie zaočkovanosti na Slovensku, aj keď minister financií nedávno tvrdil, že finančné výhry sú pre vakcinovaných ľudí odmenou.

Na začiatku vysielania očkovacej lotérie bola vakcína denne podaná 11-tisíc Slovákom, no na konci októbra išlo približne o denný priemer 3-tisíc zaočkovaných ľudí. Milióny sú tak rozdané, no naša krajina je v miere vakcinácie stále na úplnom chvoste Európy.

Klesajúce tempo očkovania v spojitosti s vysielaním štátnej súťaže napokon zhodnotila aj televízia RTVS. „Očkovacia lotéria sa končí. Trvala dvanásť týždňov a stála 26 miliónov eur. Kto čakal, že sa pre vidinu výhry začnú ľudia masívne očkovať, nedočkal sa. Za tri mesiace od spustenia lotérie na Slovensku stúplo percento zaočkovanosti o niečo málo cez päť percentuálnych bodov,“ píše verejnoprávna televízia na svojom webe. Matovič si však za svojim nápadom stále stojí, a dokonca by súhlasil aj s pokračovaním lotérie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.rtvs.sk  |  Foto: RTVS