Slovensko momentálne žije hokejom a mnohí fanúšikovia dúfali, že sa náš národný tím stane súčasťou minimálne štvrťfinále. Bohužiaľ, želanie mnohých “našincov“ sa nesplnilo. Postupne sa však ku správaniu hokejistov vyjadrujú komentátori, bývalí hráči, a dokonca aj bývalý moderátor Oliver Andrásy.

Slovenský hokejový tím na Majstrovstvách sveta odohral už aj posledný zápas s Dánskom. Aj napriek náročnému súboju sme nakoniec po predĺžení a samostatných nájazdoch vyhrali 2:1. V priebehu tohto stretnutia však rezonovalo ľuďmi vyjadrenie Libora Hudáčka, ktorého výroky boli, podľa jeho slov, zle pochopené.

Mal totiž uviesť, že neplánuje poslúchať kanadského trénera Craiga Ramsayho, keď je Slovák. Toto vyjadrenie bolo však vytrhnuté z kontextu a hokejista sa nakoniec ospravedlnil za to, ako to na verejnosti vyznelo. Rozhodne nechcel niekoho z tímu uraziť a všetko sa malo bez problémov vysvetliť v šatni bez kamier.

K tomuto incidentu sa vyjadril aj bývalý moderátor Oliver Andrásy, ktorý zhodnotil celý tím a následne si posvietil na Hudáčka. ,,Na hru slovenských hokejistov je hrozné sa dívať, ale to nie je nič v porovnaní s tým, keď ich človek musí počúvať. Je to ako v Zoo, len tam je to trochu viac na úrovni. Vraj nebudú počúvať kanadského trénera, lebo oni sú Slováci. A ten istý filozof (Libor Hudáček) streli dánskemu hráčovi 2 minúty pred koncom. Nie gól, kdeže – po papuli. Jasné, že ho vylúčia. Ale my sme frajeri, nejaký Kanaďan nám tu kecať nebude,“ napísal posmešne na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Oliver Andrásy  |  Foto: Facebook/Oliver Andrásy, Instagram/hockeyslovakia, YouTube