V prípade obvinenia Zuzany Plačkovej nastal posun. Po tom, čo podala na Úrad špeciálnej prokuratúry sťažnosť proti vzneseniu obvinenia, sa dočkala odpovede, ktorú zrejme nechcela. Prokuratúra jej sťažnosť zamietla. Teraz sa chystá brániť svoju nevinu.

Influencerka Zuzana Plačková a jej manžel René Strausz sú aj naďalej obvinení v závažnom trestnom čine založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Hoci na špeciálnej prokuratúre podali sťažnosť, tá im ju prednedávnom zamietla.  Plačková sa ale nemieni vzdať a svoju nevinu chce brániť prostredníctvom generálnej prokuratúry.

Jej právnik Pohovej pre Nový čas prezradil, aké právne kroky podnikne. „Sám pán špeciálny prokurátor sa vyjadroval do médií, že prokuratúra je viazaná rozhodnutím súdu, ale tie rozhodnutia súdov neakceptujú. Bola zamietnutá sťažnosť, bude sa ďalej viesť vyšetrovanie a my využijeme mimoriadny opravný prostriedok, čo je zrušenie právoplatného uznesenia v prípravnom konaní podľa paragrafu 363,“ uviedol na rovinu.

Obráti sa tak rovno na generálneho prokurátora Maroša Žilinku. „Tá dôkazná situácia tak, ako to už konštatoval, samozrejme, špecializovaný trestný súd, je až nulová. Vzhľadom na to, že je 15 obvinených, tak prípravné konanie sa môže ťahať pokojne ešte aj rok, ale uvidíme, ako rozhodne generálny prokurátor,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: IG/queen.plackova