Polícia Slovenskej republiky zavádza od 1. novembra nové tvrdé pravidlá. Vodičom pritom stačia tieto dve chyby a okrem toho, že prídu o vodičský preukaz, musia podstúpiť viaceré školenia.

Polícia SR si od 1. novembra posvieti na jednu skupinu vodičov. Potom, ako sa začali hromadiť prípady, v ktorých nehody spôsobili mladí a neskúsení vodiči, niektorí pod vplyvom alkoholu či iných látok, polícia pristúpila k tvrdým pravidlám a trestom.

Nové opatrenia sa tak budú týkať vodičov vo veku od 17 do 24 rokov, ktorí patria podľa analýz polície k najnebezpečnejším a najrizikovejším. Ak títo vodiči do 2 rokov po obdržaní vodičského oprávnenia urobia dve vážne chyby (vrátane prekročenia rýchlosti), musia sa pripraviť na nepríjemné následky. Zúčastniť sa musia doškoľovacieho kurzu v autoškole, rehabilitačného programu u dopravného psychológa, ako aj preskúšania pravidiel na polícii. Za všetko pritom musia uhradiť mastné poplatky.

Ak sa aj po týchto opatreniach dopustia ďalšieho priestupku, bude takýmto vodičom odobratý preukaz na 6 mesiacov! „Po uplynutí 6 mesiacov a vrátení vodičského oprávnenia začína plynúť skúšobná lehota dvoch rokov opätovne, spolu s jej následkami,“ upozorňuje policajný hovorca Slivka pre Plusku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR