Zahraničné média obletela šokujúca správa o vážnej dopravnej nehode profesionálneho cyklistu, pričom v osudný moment sa vo vozidle nachádzala aj jeho tehotná manželka. Najnovšie informácie hovoria o tom, že momentálne bojuje o život v nemocnici.

K vážnej nehode došlo v utorok (12. septembra) v ranných hodinách. Celkovo sa zrazilo päť vozidiel. Podľa prvotného vyšetrovania bol vinníkom nehody profesionálny cyklista Nathan van Hooydonck, ktorý bol v aute s tehotnou manželkou, keď čakal pred semaforom na križovatke.

Pravdepodobne mu prišlo nevoľno, v dôsledku čoho stúpil na plyn a vošiel do križovatky. Spôsobil tak nehodu ďalších áut. Jeho manželka zranená nebola, no belgického pretekára museli na mieste resuscitovať. Momentálne je v kritickom stave a bojuje o život.

Pri nehode sa zrazili ďalší dvaja ľudia a dieťa. Tím Jumbo Visma, v ktorom Nathan pôsobí už potvrdil, že bol účastníkom nehody. ,,Chceme poďakovať všetkým za povzbudivé správy a zdravotníckemu personálu v nemocnici za to, že sa o Nathana a jeho rodinu tak dobre starajú,“ uviedol cyklistický tím na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: The Guardian  |  Foto: Twitter, FB/Team Jumbo-Visma Cycling, IG/nvhooydonck