Bezdomovcov vídame na ulici dennodenne. Tento pán je však, minimálne pre jedného človeka, obrovský dobrák, ktorému sa rozhodol pomôcť. Dávid ho stretával často a neraz sa s ním pustil do reči. Vždy ho zaujímalo, prečo so sebou vláči toľko tašiek plných novín.

[sociallocker]Raz keď sa pri ňom zastavil, opýtal sa ho na to. Nech je akékoľvek počasie žilinský bezdomovec prespáva vonku. Z novín si skladá “posteľ”. Dávidovi to nedalo a raz sa opýtal, či mu nemôže niečo priniesť. Vraj len džús a bagetu, ak by mohol. Keď mu priniesol nákup reakcia bezdomovca ho prekvapila. Z tašky vytiahol staré krížovky. Nevyriešené. Nech si za ten nákup vezme aspoň niečo. Mnohí by vás poslali kadeľahšie, možno ani nepoďakovali.

Mladý muž sa rozhodol konať. Nezaujíma ho ako sa ocitol na ulici, či z vlastnej viny alebo nie. Jednoducho mu chcel pomôcť. V spolupráci so Žilinou sa mu podarilo vybaviť ubytovanie pre bezdomovca. Ten však ubytovanie napriek zime odmieta. Preto hľadá Dávid nejakú blízku osobu, ktorá pána pozná a verí jej. Príspevok má na Facebooku už vyše 1000 zdieľaní.

Foto: Facebook
[/sociallocker]