Rusi zaútočili na jadrovú elektráreň: Ostreľovaním spôsobili veľký..!

Dátum:

Ruské vojská dnes (4. marca) v skorých ranných hodinách zaútočili na Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorá sa nachádza na juhovýchode Ukrajiny. V budove sa nachádzali desiatky zamestnancov, ktorí boli v priamom ohrození života.  

Po Černobyle sa ruské vojská rozhodli obsadiť Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorá produkuje štvrtinu elektriny vyrábanej na Ukrajine. O útoku ako prvý informoval ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. ,,Ruská armáda strieľa zo všetkých strán na Záporožskú jadrovú elektráreň, najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe. Požiar už vypukol. Ak nastane výbuch, bude 10-krát väčší ako Černobyľ!“ napísal na sociálnej sieti Twitter.

Pre média sa následne vyjadril aj hovorca elektrárne Andrij Tuz, ktorý uviedol, že dôsledkom ostreľovania došlo k požiaru v jednom zo šiestich blokov zariadenia. Ten momentálne nie je v prevádzke, no nachádza sa v ňom jadrové palivo. Taktiež zdôraznil, že priamo na celú elektráreň dopadali granáty. Podľa jeho slov sa obáva rozsiahleho výbuchu, i keď radiácia je momentálne v norme.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí o jadrovom terorizme a najnovšie sa k desivej udalosti vyjadril aj člen NATO. ,,To len dokazuje ľahkomyseľnosť tejto vojny a dôležitosť jej ukončenia a dôležitosť toho, aby Rusko stiahlo všetky svoje jednotky,“ vyhlásil generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg pred začiatkom mimoriadneho zasadnutia NATO.

Zábery z bezpečnostných kamier

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: time.com  |  Foto: Twitter, YT/Military Forces XXI Century  |  Video: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...