V politických kruhoch je aj vzhľadom k tomu, že je o dvadsať rokov mladší, oveľa kratšie. Skúseností v tomto smere pochopiteľne nemá toľko, ako 4-násobný premiér SR. Michal Šimečka ale zbrane neskladá.

Po tom, ako ho Róbert Fico za potlesku koaličných poslancov zomiešnil, zareagoval čoskoro 40-ročný líder strany Progresívne Slovensko inak.

„Róbert Fico dnes na hodine otázok arogantne zaútočil na mňa osobne, aj na mojich kolegov a kolegyne z PS. V poriadku, akceptujem, že to je jeho štýl politiky. Tým ale vlastne len hovorí, že je v úzkych a že sa bojí,” povedal pán Šimečka na adresu predsedu vlády.

Nevie odpovedať na otázku, ako je možné, že si kúpil luxusnú nehnuteľnosť od vlastného poslanca Muňka výrazne lacnejšie, ako je jej trhová či nadobúdajúca hodnota. Ak by priznal farbu, usvedčil by sám seba z podvodného alebo protizákonného konania. Radšej teda spravil to, čo vždy, keď nevie, ako sa vykrútiť z priamej odpovede. Prízemne tak zaútočí na všetkých naokolo,” myslí si líder PS, ktorý verí, že jeho strana dokáže “poraziť SMER”.

„Vo voľbách sme získali dôveru vyše 500-tisíc ľudí z celého Slovenska. 18% hlasov. Vďaka tejto dôvere je dnes v parlamente 32 aktívnych, odborne zdatných poslancov a poslankýň PS, ktorí denne rozoberajú každý škodlivý, nepodarený zákon Ficovej vlády na súčiastky. Nečudujem sa, že pán Fico je z toho nervózny,” uzavrel.

 

Fico naložil Šimečkovi: Premiér nazval svojho konkurenta … !

Zdroj: Plus.Noviny.sk | Foto: IG/michalsimecka, IG/robert.fico