Je tomu len zopár hodín, čo slovenskí reprezentatni odohrali na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji svoj tretí zápas, pričom tentokrát sa postavili proti agresívnej Kanade. Na hracej ploche lietali okrem gólov aj päste, avšak to, čo predviedli samotní fanúšikovia hokeja tesne po výhre súpera, nemá obdoby.

83. ročník Majstrovstiev sveta v hokeji je plný fantastických športových výkonov, pričom Slováci na ľadovej ploche doslova excelujú. Ostatným mužstvám sú mimoriadne ťažkým súperom, o čom svedčí aj doposiaľ posledný odohraný zápas s Kanadou. S “javorovými listami” odohrali uplynulý večer slovenskí reprezentanti ukážkový zápas, ktorý držal divákov v napätí doslova do poslednej sekundy.

Kým ešte v 59. minúte bol stav stretnutia nerozhodný 5:5, ako v americkom romantickom filme vystrelili Kanaďania dve sekundy pred odpískaním konca šiesty gól. Zo skórovania súpera síce ostali domáci hráči viditeľne sklamaní, avšak to, čo predviedli slovenskí fanúšikovia v košickej Steel aréne nemá obdoby. Aj keď boli protivníci počas celého zápasu voči našim hokejistom viditeľne agresívni a neraz ich hokej pripomínal skôr zápas MMA, šport by mal byť predovšetkým o férovej hre a zachovaní si ducha.

Zápas MMA alebo hokejový šampionát? Na ľade dnes lietali góly, päste a krv!

Prítomní na štadióne však po víťaznom góle prepukli v hnev a okrem masívneho vypískania začali na hraciu plochu hádzať mince, plechovky či poháre napriek tomu, že zápas mal, aj keď len na dve sekundy, pokračovať ďalej. Podobne zvrátene reagovali aj pri tónoch kanadskej hymny, kedy sa Slováci nechali absolútne zahanbiť a miesto oslavy fantastickej hry našich hráčov súpera masívne vypískali. Médiá i sociálne siete okamžite zaplnili tisíce šokovaných komentárov z celého sveta, pričom fanúšikov nachádzajúcich sa v aréne označili za hanbu Majstrovstiev bez kúska rešpektu. Nehovoriac o tom, že slovenský národný tím trénuje Kanaďan Craig Ramsay…

Foto: Facebook/2019 IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia, Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji