Polícia Slovenskej republiky bola privolaná k týranej žene z okresu Myjava, ktorú mal dlhé roky psychicky napádať jej vlastný manžel. V celej veci napokon zakročila suseda obete, ktorá celý prípad nahlásila vyšetrovateľom z Nového Mesta nad Váhom.

53-ročný Ján z okresu Myjava bol obvinený zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby potom, čo ho na polícii nahlásila pozorná suseda. V momente, kedy jej tyran povedal, že pokiaľ sa vráti z dovolenky, jeho žena bude na cintoríne a on sedieť v base, neostala ľahostajnou a bola podať trestné oznámenie.

Ako uviedla Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne, obvinený mal dlhé roky psychicky týrať svoju manželku a vyhrážať sa, že zabije ju i seba. “Konkrétnosti o tom, aké psychické utrpenie obvinený roky spôsoboval svojej žene pre citlivosť tohto prípadu a vzhľadom k stále prebiehajúcemu vyšetrovaniu špecifikovať nebudeme,” dodala.

Okresný súd v Novom Meste nad Váhom rozhodol o Jánovom väzobnom stíhaní, pričom trestná sadzba v zmysle zákona je sedem až pätnásť rokov. Ako tiež polícia dodáva, násilie v domácnosti je neprijateľné a preveruje i anonymné podnety. Ak ste obeťou takéhoto násilia, obráťte sa preto na políciu alebo iné organizácie, ktoré vám zaistia bezpečie a pomoc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia