Už 29. februára sa všetci Slováci, ktorí dosiahli plnoletosť, postavia k volebným urnám, aby dali svoj hlas v parlamentných voľbách. Dovedna sa proti sebe postaví 25 politických strán, pričom okrem ľudí v strednom veku či dôchodcov bojujú aj o hlasy prvovoličov.

A jednými z nich sú aj dvaja 18-roční študenti Lívia Garčalová a Marek Mach. Obaja tínedžeri sú okrem štúdia mimoriadne aktívni aj v otázke politiky, pričom práve blondínka sa neslávne preslávila svojou kontroverznou reportážou z košického pochodu pre LGBTI komunitu. Tvár kulturblogu sa tentokrát postavila do otvorenej diskusie s Marekom z projektu Mladí proti fašizmu, pričom viac ako dvojhodinovú debatu viedol spíker Michal Sabo.

„O transrodovosti, agende LGBTI, potratoch, modernom feminizme, multikultúre, migrácii a iných témach, ktoré rozdeľujú Slovensko,“ uvádza k videu, ktoré v posledných rozdeľuje celé Slovensko, rádia Expres. „Ja veľmi oceňujem, že títo mladí ľudia spolu vedia komunikovať na takej úrovni, aj keď majú diametrálne odlišné názory. Takto má vyzerať diskusia, pričom aj moderátor diskusie sa skvelo zhostil tejto úlohy. Kiežby aj poslanci v parlamente takto spolu diskutovali miesto tých cirkusových predstavení, ktoré tam nacvičujú,“ napísala k virálnemu videu istá Dominika. Čo na debatu prvovoličov hovoríte vy? Má Slovensko šancu na pozitívnu zmenu?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: expres.sk | Foto: IG/livia_kulturblog, marekmach_ | Video: YouTube