Je tomu len zopár minút, čo Slovensko odohralo svoj v poradí piaty zápas na hokejovom šampionáte, pričom po troch tvrdých prehrách, kedy sa im prestalo dariť doslova v posledných sekundách, konečne vyhrali! Slováci si tak pripísali do tabuľky fantastické tri body!

Celé Slovensko si v piatok popoludní sadlo pre televízne obrazovky s maximálnou nádejou, aby s hrdosťou podporilo reprezentačný tím na Majstrovstvách sveta 2019. V piatom zápase 83. ročníka šampionátu sa domáci hokejisti postavili proti Francúzom, ktorých z ľadu vypoklonkovali so skóre 3:6.

Tri nervydrásajúce tretiny, ktoré boli hotovou skúškou pre všetkých fanúšikov ľadového športu, sa niesli v prevahe domáceho tímu. Prestrelka medzi Slovákmi a Francúzmi nevplývala len na divákov, ale najmä na samotných reprezentantov domáceho hokeja.

Slováci v slzách: Fanúšikovia hokeja boli cestovkou podvedení o tisíce eur!

Viditeľná nervozita súpera, ktorý evidentne nečakal nekompromisne kvalitnú hru domácich hráčov, spôsobila, že fanúšikovia mali možnosť vidieť rýchly a skutočne kvalitný zápas. Kým až do konca stretnutia viditeľne viedli Slováci, dve minúty pred koncom opäť dostali tretí gól, ktorý nás síce neohrozil, ale predsa zamrzel. Piaty zápas domácich tak skončil na tretiny 0:2, 2:1, 1:3.

Slovensko v semifinále hokejového šampionátu? Áno, stačí už len TOTO!