Martin Šmahel prežíva jedno z najťažších životných období. Pred pár dňami sa mu narodila dcérka Emka, ktorá však vážila len niečo vyše 800 gramov. Krátko na to mala pri prevoze v inkubátore haváriu, keď do sanitky nabúralo BMW. Zdrvený fitnessák sa o nehode dozvedel len z médii. Nemocnica ale zverejnila nahnevané slová.

Martin Šmahel sa len pred pár dňami stal po druhýkrát otcom, keď mu partnerka Beáta priviedla na svet dcérku Emku. Maličká sa však narodila v 6. mesiaci, a tak po pôrode vážila len čosi vyše 800 gramov. Krátko na to ale malú bojovníčku zasiahla ďalšia rana, keď pri jej prevoze do nemocnice narazilo do sanitky vozidlo BMW.

Dieťa museli zdravotníci na mieste oživovať a až potom sa nechali sami ošetriť zo zranení po havárii. Zdrvený fitnessák sa ale o hrôze dozvedel vďaka médiám a nedokázal pochopiť, prečo ho o tak závažnej veci neinformovali: “Vôbec sa mi neozvali. Nechápem to. Vedia, kto je otec aj to, kto je matka. Nerozumiem tomu, prečo nám nikto nedal nič vedieť. Príde mi to minimálne divné,” rozhorčil sa Martin pre portál Topky.

Národný ústav detských chorôb sa ale rozhodol zareagovať a uviedol, prečo okamžite nekontaktovali rodičov maličkej Emky: “Napriek tomu, že náš personál, ktorý bol súčinný pri transporte dieťaťa sanitkou Záchrannej zdravotnej služby, utrpel vážne zranenia, najskôr sa postarali o zranené bábätko. Premiestnili ho na bezpečné miesto, kde ho resuscitovali, čím mu zachránili život. Išlo o minúty a z našej strany tam nebol žiaden priestor na riešenie iných okolností dopravnej nehody. S rodičmi dieťaťa sme v kontakte už krátko po prijatí na naše pracovisko,” znie časť stanoviska, ktorým vysvetľujú postup záchranárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: TV Markíza/Farma