Z Čiech prišla pred pár hodinami veľmi smutná správa. Najbohatší muž Česka sa vybral na lyžovačku, no jeho vrtuľník mal nehodu, pri ktorej, bohužiaľ, zahynul. Spolu s ním zomreli aj ďalší štyria ľudia, ktorí sa v danej chvíli nachádzali na palube vrtuľníka. 

Ako potvrdil NewYorkTimes, v sobotu podvečer zahynulo pri páde vrtuľníka päť ľudí, vrátane najbohatšieho Čecha Petra Kellnera († 56). K tragédií došlo neďaleko ľadovca Knik na Aljaške, kam sa chodil miliardár pravidelne lyžovať. O život prišiel aj Čech Benjamin Larochaix, dvaja sprievodcovia a pilot helikoptéry. Nehodu prežil len jediný človek, ktorý sa nachádza vo vážnom stave v nemocnici.

Kellner pritom už v októbri 2019 prejavil so svojou skupinou PPF záujem o mediálnu skupinu CME, vrátane slovenskej televízie Markíza a českej televízie Nova. V októbri 2020 ju napokon kúpil a modrožltá televízia v Záhorskej Bystrici sa tak stala jeho.

Petr Kellner za sebou zanechal štyri deti. Jeho obrovský majetok bol podľa magazínu Forbes odhadovaný na 15,5 miliardy dolárov, čím sa dostal na 73. priečku v rebríčku svetových miliardárov. Havária vrtuľníka je nateraz v štádiu vyšetrovania a dôvod nehody nie je známy. Spoločnosť však uviedla, že k takejto tragédií došlo po prvýkrát za ich 17-ročnú históriu. Slovensko pred pár dňami zasiahla aj smrť slovenského herca, ktorého otec bol moderátorskou legendou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nytimes.com │ Foto: Televízia Markíza, FB/Aktuality.sk