Dnes už nie je žiadnym tajomstvom, že obvinený Marián Kočner nechal cez Petra Tótha a jeho ľudí sledovať desiatky novinárov. Čo však dodnes tušil len málokto je, že aj samotného Kočnera ktosi sledoval.

Marián Kočner dnes čaká vo väzbe na verdikt súdu v prípade zmeniek televízie Markíza, no aj v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V roku 2017 pritom nechal prostredníctvom Petra Tótha a jeho ľudí sledovať skupinu novinárov, medzi nimi aj zavraždeného Jána Kuciaka.

Denník Sme však prišiel pred pár hodinami so šokujúcou správou. Aj samotné Kočnerovo komando sliedičov niekto špehoval počas ich práce. Zatiaľ neznámy človek zistil, o akých ľudí sa jednalo, aj komu patrili autá, ktoré na sledovanie novinárov používali. Podľa slov denníka sa pravdepodobne mohlo jednať o niektorú zo spravodajských služieb štátu.

Správa v rozsahu osem strán o sledovaní Kočnerových ľudí sa pritom v apríli 2019 dostala z rúk inšpekčnej služby Ministerstva vnútra do centrály NAKA, pričom bola adresovaná priamo riaditeľovi Národnej protizločineckej jednotky Branislavovi Zurianovi. Práve od neho sa následne dostala do spisu v kauze sledovania novinárov, hoci doposiaľ nikto nebol obvinený.

Nie je jasné, či ide o výňatok alebo kompletný materiál zo sledovania. Súčasťou spisu sú aj fotografie z rokov 2016 a 2017, na ktorých je zaznamenané sledovanie Kočnerových sledov. Slovenská informačná služba sa k prípadu odmieta vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Aj Kočnerových ľudí mal ktosi sledovať

Zdroj: sme.sk │ Foto: Televízia Markíza, Facebok/Na pranieri