Herečka z mimoriadne obľúbeného seriálu Oteckovia priznala nečakanú informáciu. Aj keď to na nej nie je na prvý pohľad vidieť, trpí chorobu, ktorá je Slovákom dobre známa…

Mimoriadne obľúbený seriál Oteckovia, ktorý sa na obrazovky už čoskoro opäť vráti, patrí medzi Slovákmi ku najsledovanejším. Málokto však tušil, že jedna z hlavných predstaviteliek je už roky sužovaná nepríjemným ochorením, ktoré poznajú mnohé mamičky.

Jana Kovalčíková, stvárňujúca hanblivú právničku Emu, totiž pre Plusku priznala, že svoje povolanie herečky si vybrala aj na základe diagnózy, s ktorou musí žiť už dlhú dobu. Ide o často spomínaný ADHD syndróm, ktorý dokáže komplikovať život aj malým deťom a ich rodičom.

Sympatičká Jana prezradila novinku pri odpovedi na otázku, či si svoje povolanie vybrala správne: “Ja so svojím ADHD syndrómom by som asi ani nič iné nemohla robiť,” odhaľuje otvorene. Zdá sa však, že syndróm herečke problémy v živote nerobí a jej práca je zrejme tak trochu aj ventilom na vypustenie prebytočnej energie.

Čo je ADHD syndróm?

ADHD označujeme klinický syndróm, a teda porucha správania sa, pre ktorú je charakteristická narušená koncentrácia a pozornosť, porucha kontroly impulzov, kolísavé nálady i ťažkosti ako extrémny nepokoj či hyperaktivita. Prejavuje sa od útleho veku dieťaťa.

Sympatická herečka priznala ADHD syndróm
Herectvo si podľa vlastných slov vybrala aj z tohoto dôvodu

Zdroj: pluska.sk, genetickesyndromy.sk │ Foto: Facebook