Minister školstva Branislav Gröhling informuje na sociálnej sieti o budúcnosti otvárania škôl. Mamičkám, otcom, učiteľom, školníkom, riaditeľom aj starostom dáva na vedomie, že to, či sa škola otvorí alebo nie, bude záležať iba na jej samotnom zriaďovateľovi. Potom, ako dva Gröhlingove návrhy na zaradenie detí do prezenčnej výučby neprešli, prišiel s tretím- dať to na zodpovednosť riaditeľom.

Bremeno rozhodnutia o otvorení jednotlivých škôl prešlo z ministerstva školstva priamo na ramená riaditeľov. Tí sa majú v spolupráci so zriaďovateľom danej inštúcie postarať o splnenie podmienok na to, aby mohli svojich žiakov opäť privítať za školskými lavicami. Podľa Gröhlingovho vyjadrenia nie je ľahké nájsť balans medzi požiadavkami rodičov na otvorenie škôl a tlakom epidemiológov na eliminovanie nákazy. „Aktuálne vyšla vyhláška ÚVZ a uznesenie vlády, ktoré určujú podmienky, za ktorých bude môcť byť škola otvorená. Rozhodnutie otvoriť je na vedení školy a zriaďovateľovi,“ prezentuje na sociálnej sieti svoju prácu minister školstva.

Škola tak musí pred otvorením svojich brán zariadiť pretestovanie zamestnancov, žiakov a jedného z ich zákonných zástupcov. Aktuálne prebieha pilotné testovanie škôl, ktoré už predmetné realizujú vo vlastnej réžií. Gröhling sľubuje dodanie „manuálu“ v priebehu budúceho týždňa aj ostatným školám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Celé znenie príspevku ministra školstva:

Zdroj: FB/ Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny | Foto: pxhere.com, depositphotos.com