Minister hospodárstva Richard Sulík má s bývalým premiérom a súčasným ministrom financií Igorom Matovičom veľmi komplikovaný vzťah. Odborníci predpokladali, že skôr či neskôr k ďalšiemu konfliktu dôjde, pričom je možné, že jeden je znova na stole. 

Zvyšovanie daní je pre stranu SaS „červená čiara“ a nebude s ním súhlasiť „za žiadnych okolností.“ „Je to pre nás zásadná vec,“ povedal predseda strany Richard Sulík. Slová Igora Matoviča (OĽaNO) o vydieraní odmietol.

Zdôraznil, že v programovom vyhlásení vlády sa uvádza, že vláda prijme opatrenia na to, aby nestúpalo daňovo-odvodové zaťaženie. „Preto sme navrhli do zákona o dlhovej brzde doplniť aj takzvanú daňovú brzdu – jasný záväzok vlády na úrovni ústavného zákona, aby sa nezvyšovali dane. Myslím si, že toto je obzvlášť aktuálne v čase, keď nový minister financií má plány ako zvýšiť DPH na 25 % alebo násobne zvýšiť daň z nehnuteľností,“ vyhlásil Sulík.

V nedeľnej relácii TV Markíza Na Telo povedal, že Matovič mu osobne hovoril o svojom pláne zvýšiť DPH na 25 percent, hoci verejne tvrdí, že o 25 percentnej dani nebola žiadna reč.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza/ Na telo, Správy RTVS | Foto: Instagram/ richard_sulik, YouTube