Kate sa zúčastnila slávnosti BAFTAS 2018 spoločne s manželom Williamom. Napriek tomu, že všetky hviezdy dodržiavali čierny dress-code na podporu protestu za rovnosť Time´s Up, Kate prišla v tmavozelených šatách, ktoré zvýrazňovali jej tehotenské bruško. Mnohí ju za tento čin kritizujú.

 

Dámy na slávnosti BAFTA 2018 boli vyzvané k tomu, aby čiernou farbou svojich večerných rób vyjadrili nesúhlas s útokmi, obťažovaním a rodovou nerovnosťou žien vo filmovom svete, ale aj na iných pracoviskách. Takmer každá herečka sa predstavila v čiernej róbe vrátene Jennifer Lawrence, Angeliny Jolie a mnohých ďalších.

Vojvodkyňa Kate z Cambridge všetkých prekvapila, keď sa objavila v tmavo zelenej róbe. Mnohí ju za tento počin kritizujú. Neuvedujú si však, že kráľovský protokol zakazuje nosiť čiernu farbu oblečenia s výnimkou smútočných udalostí, ako je napr. pohreb. Okrem toho, tradícia kráľovskej rodiny diktuje, že sa jej členovia majú vyhýbať akémukoľvek konaniu, ktoré by mohlo byť vnímané ako vyjadrenie sa k politickému postoju. Sympatie s protestom vyjadrila Kate aspoň čiernou stuhou a čiernou kabelkou. Nádherné tmavo zelené šaty, ktoré dokonale zvýrazňovali jej rastúce tehotenské bruško doplnila smaragdovým náhrdelníkom a náušnicami.

Mnohí ju za nevyjadrenie jednoznačného postoja v boji proti rodovej nerovnosti čiernou farbou šiat kritizujú, ale vzhľadom na všetky okolnosti, našla Kate tú najlepšiu zlatú strednú cestu. Akokoľvek to už je, Kate na slávnostnom večeri skutočne žiarila a treba zvýrazniť, že tehotenstvo jej mimoriadne pristane.

Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com

Zdroj: dailymail.com  │ Foto: youtube.com