Liga majstrov UEFA je považovaná právom za najprestížnejšiu futbalovú klubovú súťaž sveta. Stretajú sa v nej totižto tie najlepšie európske kluby, pričom nikoho neprekvapí, že práve na starom kontinente hrajú tí najlepší hráči z celého sveta.

Ak hovoríme o Lige majstrov, jej história sa začala písať v roku 1992. Dovtedy to bol Pohár majstrov európskych krajín či Európsky pohár. Prvé zápasy predchodcu dnešnej Ligy majstrov sa hrali na jeseň 1955.

Redakcia prestížneho športového webu Give Me Sport sa rozhodla vytvoriť rebríček TOP 30 najvýznamnejších futbalistov jej histórie od roku 1992.

Kritériami boli počty získaných titulov, strelených gólov, ikonické momenty spojené s týmito hráčmi vrámci Ligy majstrov a celkový odkaz, akým sa do histórie súťaže zapísali.

Asi nikoho neprekvapí, že na najvyšších stupienkoch sú hráči Realu Madrid a FC Barcelony, okrem nich trebárs z AC Milána, Bayernu Mníchov, Manchestru United či Liverpoolu.

Na najvyšší stupienok nebol zaradený nik iný, než ikonický Cristiano Ronaldo. Ten behom svojej európskej kariéry hral túto súťaž vo farbách štyroch veľkoklubov, avšak nepochybne najväčší podiel na tom, že je prvý, má jeho 9-ročné pôsobenie v Reale Madrid. Behom neho vytvoril mnohé rekordy súťaže a štyrikrát ju v jeho drese vyhral. Dodnes je jej najlepším strelcom.