Počas uplynulého víkendu zaplavila slovenské média šokujúca informácia o útoku v centre Bratislavy, kde bol fyzicky napadnutý jeden z domácich raperov. Mec Vrabec, ktorý kraľoval hitparádam v roku 2005 singlom Najlepšia zábava, popísal incident s tým, že ho v nemocnici odmietli ošetriť. Každá minca má však dve strany.

Na Obchodnej ulici v Bratislave malo dôjsť pred pár dňami v ranných hodinách, kedy kráčal slovenský raper Mec Vrabec do práce v Inchebe, k fyzickému útoku, po ktorom mal 40-ročný hudobník rozsiahle zranenia. Ako uviedol pre portál Topky, dvaja muži ho mali udierať päsťami priamo do tváre približne 15 minút, kým na pohotovosti ho odmietli kvôli dlhu v sociálnej poisťovni ošetriť. „Páchatelia vedeli, kto som. Kričali na mňa, že sú od nejakých MMA zápasníkov. Asi by sme sa mali aj zamyslieť, či je správne v rapovej kultúre prezentovať bitkárske štýly. Lebo týpci si vyslovene išli udrieť do rapera,“ povedal.

Prvú pomoc Mec Vrabcovi mali napokon podať až v Českej republike, kde podstúpil 2,5-hodinú operáciu a dodnes má zdravotné ťažkosti. Ako však uvádza denník Nový Čas, na celú situáciu v nemocnici má personál zdravotníckeho zariadenia iný pohľad. „Vošiel do ambulancie a bol verbálne agresívny. Mal poranené obočie, na čo tvrdil, že s tým problém nemá, ale poukazoval na čeľusť. V správe sa uvádza, že keďže ide o samoplatcu a okrem toho dlžníka na poistnom, najprv musel ísť do pokladnice a podpísať dlh voči nemocnici,“ uviedol zdroj, pričom raper mal uhradenie ošetrenia odmietnuť a odísť z nemocnice tresnutím dverí.

Ako zároveň priblížila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská, na centrálnom príjme je poskytnutá zdravotná starostlivosť každému pacientovi a v prípade, že nemá poistenie a je mimo ohrozenia životných funkcii, je vyzvaný na podpísanie uznania dlhu. Akútne prípady majú byť ošetrené bezodkladne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Topky, Nový Čas | Foto: IG/mecvrabec