Pandemická komisia sa prikláňa k názoru, ktorý by oslobodil zaočkovaných ľudí od povinnosti, ktorou momentálne žije celé Slovensko. Opatrenie povinného pravidelného testovania celého obyvateľstva sa podľa ministerstva zdravotníctva stane minulosťou!

Farebné rozdelenie jednotlivých okresov v rámci Slovenska určuje okrem iného aj podmienku, ako často sa musí daný regón testovať. Podľa ministerstva zdravotníctva by sa tento bod mal čoskoro upraviť. Pandemická komisia vyjadrila súhlasné stanovisko k zmene v pravidelnom testovaní obyvateľstva.

“Testovanie na ochorenie COVID-19 v zmysle platného COVID-automatu sa nebude vzťahovať na osoby, ktoré sú minimálne 14 dní po očkovaní druhou dávkou mRNA vakcíny (Pfizer&Biontech, Moderna) alebo 4 týždne po očkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny (Astra Zeneca),” uvádza stanovisko MZ s podmienkou, že návrhy ešte musia prejsť rokovaním a následne schválením vlády SR. Okrem veľkej novinky hlavného hygienika by tak Slováci mohli dýchať zas o čosi slobodnejšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky | Foto: MZSR, pixabay.com