Asociácia spotrebiteľov Slovenska v spolupráci s ministerstvom vnútra sa rozhodla otestovať bežné potraviny či nápoje, ktorým by sa vodiči mali pred šoférovaním vyhýbať. Mohli by totiž nafúkať. Na Slovensku je totiž akceptovateľná iba nulová tolerancia alkoholu za volantom.

O tom, že po požití niektorých sladkostí, liekov, či dokonca ústnych vôd môžete nafúkať, ste už určite počuli. Výrobkov, ktoré obsahujú alkohol, je však omnoho viac, aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sú neškodné. Veľké množstvo ľudí sa preto zaujímalo, či by mohli nafúkať zo slivkového kompótu, čo sa však nepotvrdilo.

Vodiči dokonca nafúkali z kokosovej tyčinky značky Margot, pričom jeden z mužov mal 0,37 promile a druhý vodič nafúkal 0,52 promile. V prípade nanuku Magnum Silver – Marc de Champagne boli výsledky z pohľadu skúšky alkoholu v dychu ešte výraznejšie. Po skonzumovaní tejto pochúťky nafúkal vodič až 0,60 promile.

Prekvapujúce výsledky sa ukázali aj pri mliečnom reze značky Mila. Po jeho zjedení bola jednému z mužov nameraná najvyššia hodnota. Nafúkal totiž až 1,10 promile, pričom po 15 minútach sa opäť dostal na hodnotu 0,00 promile.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: pravaspotrebitela.sk, YouTube