V nedeľu (17. júla) došlo v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto k šokujúcej udalosti, keď boli k jednej z miestnych záhradných chatiek privolaní hasiči. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru boli vyslaní k požiaru, pričom okolím sa valil štipľavý dym.

Koncom uplynulého týždňa v ranných hodinách boli príslušníci Hasičského a záchranného zboru vyslaní na Alibernetovú ulicu v Bratislave, kde malo dochádzať k silnému zadymeniu vychádzajúcemu z areálu jednej zo záhradných chatiek. Potom, čo hasiči prišli na miesto, začal muž, ktorý sa nachádzal na pozemku, po nich strieľať z krátkej zbrane, v dôsledku čoho dvaja utrpeli strelné poranenia.

Na miesto incidentu bola okamžite privolaná polícia, avšak po ich príchode našli útočníka bez známok života so strelným poranením hlavy. Ako následne uviedla k prípadu, dňa 18. júla vykonali príslušníci krajskej kriminálky štyri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorového vozidla, ktoré v minulosti páchateľ využíval. Počas toho zistili totožnosť zosnulej ženy, ktorej pozostatkov sa mienil agresor zbaviť na inkriminovanom pozemku.

„Predbežné znalecké skúmanie ukázalo, že príčinou jej smrti boli strelné poranenia v oblasti hlavy a krku. Páchateľ sa snažil miesto činu zakryť a upratať, čo však aj napriek jeho snahe znalci z KEÚ PZ dokázali detekovať. Následne bolo jej telo rozštvrtené a prenesené na Alibernetovú ulicu, kde sa snažil páchateľ telesných pozostatkov ženy zbaviť v podomácky vyrobenej peci,“ uviedla polícia k incidentu z Tokajíckej ulice.

Ako zároveň priblížila, počas procesných úkonov bolo zaistených 8 strelných zbraní, približne 10-tisíc nábojov, nože, mačety, ako aj odborná literatúra z oblasti kriminalistiky či ďalším konaním páchateľa. Znalecké skúmanie napokon preukázalo, že obeťou vraha bola jeho 68-ročná suseda, nezvestná od novembra 2021, pričom jej nájdené odevné zvršky, hodinky a okuliare spoznali osoby z jej okruhu známych.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol