Zdražovanie príde o čosi skôr, ako sa pôvodne predpokladalo! Inflácia a zvyšovanie poplatkov v jednotlivých odvetviach spôsobia prudký nárast cien nielen v supermarketoch, no spotrebitelia ich pocítia aj pri bežných výdavkoch v domácnosti. 

Už onedlho porastú nielen ceny potravín, ale aj domáce účty! S touto prognózou sa ráta dokonca už od januára 2022! Explózia cien na svetových burzách sa premieta aj do postupného zvyšovania poplatkov za tie najbežnejšie produkty. Výrazným spôsobom narástli ceny potravinárskej pšenice, čo sa napríklad odrazí na pečive. To však nie je všetko!

Zdražujú sa aj sumy za obaly, energie či palivo, čo ceny produktov posunie o zopár čísel vyššie. Zdražieť by mala aj elektrina, plyn a ústredné kúrenie, čo pocítia nielen výrobné továrne, ale aj malé domácnosti.

„V najbližších mesiacoch očakávame na Slovensku významný rast spotrebiteľských cien doprevádzaný zase spomalením ekonomickej aktivity. Oba tieto javy považujeme ale za dočasné,“ povedal guvernér Národnej banky Peter Kažimír.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvmarkiza.sk | Foto: pixabay.com