V dnešnom súboji si naši hokejisti mohli vylepšiť pozíciu pred kľúčovým zápasom s USA. Fíni však žiadne prekvapenie nepripustili a zápas vyhrali 5:0.

[sociallocker]Fíni sa od začiatku zápasu do nás zahryzli a naši hokejisti mali čo robiť, aby neinkasovali hneď v úvodných minútach. V šiestej minúte fínski hokejisti dokonca nastrelili žrď a vzápätí sa ocitol pred Hudáčkom osamotený Granlund, no nášho brankára neprekonal. O dve minúty neskôr konečne pohrozili aj naši hokejisti, vo vyloženej šanci sa ocitol Réway, no stav stretnutia ostal nezmenený. Hra sa postupne začala vyrovnávať a ku koncu tretiny mal fínsky brankár Saros viac práce ako Július Hudáček.

Druhú tretinu začali naši chlapci aktívne, no bol to Július Hudáček, ktorý musel riešiť prvú nebezpečnú situáciu pred našou bránou, keď skvele vychytal Pihlströma. Po faule Marinčina využili Fíni presilovku, keď Koivuho strelu tečoval Daňo a tá prešla až za Hudáčkov chrbát. Po 40 sekundách ďalšia rana pre Slovensko. Puk sa smolne odrazil od mantinelu priamo na hokejku Pihlströma a ten prekonal nášho brankára. Tretiu tretinu Fíni vyhrali v pomere 2:0.

Tretia tretina je slabou stránkou našich hokejistov na tomto šampionáte a inak tomu nebolo ani dnes. Fíni nás držali v obrannom pásme a Hudáčka zasypávali jednou strelou za druhou. V 47. minúte Fíni využili ďalšiu presilovku. Od modrej čiary napriahol Hietanen a puk tečoval Barkov. Pred koncom stretnutia bola Fínom ponúknutá ďalšia presilovka v nej si v samostatnom úniku dokonale vychutnal nášho brankára Jokinen. Naši záver totálne zbabrali a na konci stretnutia Hudáček púštil ľahkú strelu Laineho za svoj chrbát.

Slovensko – Fínsko 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly: 32. M. Koivu (Lindell, Aho), 32. Pihlström (Sallinen, Pokka), 47. Barkov (Hietanen, Jaakola), 60. J. Jokinen (Hietanen, Barkov), 60. Laine (Barkov)

Slovensko: J. Hudáček – Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, Juraj Mikuš, Graňák – Martin Bakoš, Réway, T. Jurčo – L. Hudáček, Lušňák, Dravecký – Skalický, T. Marcinko, Cehlárik – M. Bartánus, M. Daňo

Fínsko: Saros – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Ohtamaa, Kukkonen, Kivistö – Laine, Barkov, J. Jokinen – Komarov, M. Koivu, Mikael Granlund – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Sallinen, Rantanen, Pihlström – J. Lajunen

Zdroj: sport.sme.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]