Aktuálne to u nás s pandémiou koronavírusu vyzerá viac ako pozitívne, postupne sa zbavujeme rúšok, v nemocniciach je čoraz menej pacientov a letné prázdniny nám dávajú oveľa väčší pocit slobody. Odborníci ale varujú, že tretia vlna nás rozhodne neminie. 

„Nárast počtu infikovaných, tak ako prišiel v Anglicku, príde aj k nám. Otázka je, či bude naša populácia taká chránená očkovaním ako tá britská, varuje lekár a člen krízového štábu Peter Visolajský.

lekár a člen krízového štábu Peter Visolajský

Podľa Visolajského sa delta mutácia dostane aj na Slovensko. „Denné nárasty pozitívnych sú tam spôsobené indickou mutáciou, ktorá je infekčnejšia, odolnejšia a spôsobuje viac úmrtí a ťažších stavov ako predchádzajúce,“ povedal. Podľa expertov je variant delta zhruba o 60 % nákazlivejší než britská mutácia a je odolnejší voči vakcínam.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

„Budeme sa pripravovať tak, aby sme boli pripravení a aby sme urobili všetky opatrenia, ktoré v tejto chvíli môžeme spraviť,“ povedala na tlačovom brífingu aj samotná prezidentka, ktorá si uvedomuje dôležitosť príprav na tretiu vlnu koronavírusu. Tentokrát ich už nesmieme podceniť.

Zdroj: noviny TA3, TK | Foto: YouTube