Jeden z najúspešnejších slovenských hudobníkov sa pred pár dňami musel vyrovnať s krutosťou cudzích ľudí, ktorí sa neoprávnene začali vyjadrovať k najdôležitejšej žene jeho života. Miro Jaroš (44) sa musel popasovať s komentármi na adresu jeho mamy, pričom tá nedávno prekonala závažné ochorenie!

Krutosť ľudí na sociálnych sieťach občas nepozná medze, čoho svedkom sa najnovšie stala matka speváka Mira Jaroša. Ten bol len nedávno rodičmi svojich poslucháčov kritizovaný za výšku ceny lístkov na koncerty, kým hudobník na každú kritiku verejne odpovie s absolútnou otvorenosťou. Najnovšie však zažil mimoriadny šok, keď sa užívatelia sociálnych sietí nemiestne posmievali jeho mame pod jedným z článkov zverejnených na internete.

“Niekto ma označil v komentároch pod článkom, ktorý vyšiel o mne a mojej mame, vraj: „Miro, preboha, daj matke spraviť zuby, nech sa tu takto nevyškiera!“ alebo “Pani by sa mala nad sebou zamyslieť a nie vystavovať svoj chrup na verejnosti,“ písalo sa v ďalšom príspevku. Priznávam, že moja prvá reakcia po prečítaní bola, že do mňa vošiel hnev. Nádych, výdych… Potom si hovorím: V čom budem lepším človekom, ak to vrátim ďalším útočným komentárom? Nenávisť plodí nenávisť. Tu som sa zastavil…” otvoril šokujúcu tému autor mnohých úspešných skladieb pre najmenších.

Ako ďalej priznal, počas kariéry si už zvykol na kritiku, avšak dodnes nedokáže prekusnúť, ak niekto ponižuje jeho blízkych. “Moja mama mala rakovinu a po ťažkej liečbe ožarovaním sa jej zničili zuby. Daň za to, že sa vyliečila. Nikdy o tom nehovorila, ale domnievam sa, že to pre ňu nebolo ľahké. Napriek tomu počas celej liečby bola optimistka a keď sa vyliečila, zobral som ju na dovolenku, aby si po náročnej liečbe oddýchla,” približuje hudobník s tým, že spolu natočili videoklip, kde je spontánna a sama sebou. “Mrzí ma a ťažko sa mi chápe, že máme niektorí potrebu si pichnúť do človeka, ktorý je šťastný, no nevyzerá podľa našich predstáv,” zamýšľa sa Jaroš.

Zároveň dodáva, že jeho mama si z negatívnych komentárov ťažkú hlavu nerobí, nakoľko vie, že sú zrkadlom ľudí, ktorí sa takto vyjadrujú. “Keď som jej povedal, že mám potrebu napísať o tom, čo ma hnevá, povedala: „A napíš tam, že Jarošová sa bude smiať vždy, keď bude mať dobrú náladu. So zubami, či bez nich!“ celá ona,” napísal so sympatickým nadhľadom najdôležitejšej ženy jeho života, pričom dodal jedinečnú myšlienku:

“Čo je šťastie? Niekto môže za vrchol šťastia považovať úspech v kariére, že má milujúceho partnera či skvelú rodinu. Pre niekoho môže byť vrcholom šťastia parádny chrup, pre iného to môže byť, že vyhral boj nad zákernou chorobou. Sme rôzni, aj naše hodnoty sú iné. Skúsme byť však k sebe láskaví. Zastavme sa predtým, než začneme s kritikou. Hlavne keď nepoznáme súvislosti.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Miro Jaroš