Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti, ktorá je od polovice marca stíhaná väzobne, zmenila taktiku. Po dlhých mesiacoch vo väzení a hladovke, ktorú podstúpila len pred pár týždňami, sa priznala k viacerým skutkom, pričom na NAKA mala vypovedať dlhé hodiny.

Monika Jankovská bola v uplynulých mesiacoch obvinená zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, podplácania aj prijímania úplatku. V marci tohto roka bola v rámci policajnej akcie Búrka zadržaná spolu s ďalšími sudcami, kým niektorí sú stíhaní na slobode. Aj keď bývalá štátna tajomníčka svoju vinu dlhé obdobie razantne odmietala, napokon svoju výpoveď predsa len zmenila. Na NAKA sa mala priznať k trestnej činnosti a rozsiahlo sa vyjadriť k skutkom, ktorých sa dopustila, pričom teraz budú nasledovať otázky vyšetrovateľov.

K celej situácii sa už stihol posmešne vyjadriť premiér Igor Matovič, ktorý si v prípade Jankovskej nebral pred ústa servítku. „Opička sa priznala. Snaha nebola márna,“ napísal na sociálnej sieti, kým len pred pár hodinami oľutoval konflikt s Richardom Sulíkom. K predmetnému priznaniu vyjadril svoj názor aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. „Už je dúfam všetkým jasnejšie, prečo je poslanec Robert Fico zrazu taký aktívny. Myslíte si, že v priznaní porozprávala aj o svojom najvyššom šéfovi?“ pýta sa minister.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M., M.K., cas.sk