POZOR! Vyzerá to tak, že počasie pre nás chystá zmenu. Podľa meteorológov všetko nasvedčuje tomu, že nadpriemerné teplé, januárové dni pomaly, ale iste končia. 

Nadpriemerne teplé počasie však neprevládalo len u nás, ale v celej Európe. Udialo sa tak v dôsledku prúdenia teplého vzduchu. Ako uviedol portál imeteo.sk, v priebehu nastávajúceho víkendu by sa nad západné Rusko mala vysunúť výrazná tlaková výš,v ktorej strede vystúpi tlak až nad 1400 hPa. Táto tlaková výš slnečné počasie na naše územie neprinesie, no po jej okraji k nám od východu bude prúdiť chladnejší vzduch.

Teploty začnú klesať

Teploty počas nedele 14. januára by sa mali počas noci pohybovať od +2 do -4°C. V priebehu dňa by nemali ísť taktiež výrazne nahor. Pohybovať sa tak budú od -1 do +3°C. V najchladnejších oblastiach Slovenska nás tak opäť zasiahne opäť celodenný mráz.

“V priebehu budúceho týždňa by sa do našej oblasti mala nasunúť jadranská tlaková níž, ktorá by mala priniesť vlhkosť a zrážky. Tie by mali byť predbežne aj v najnižších polohách snehové, nakoľko by sme sa stále mali nachádzať v studenom vzduchu,” infomrovalo imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com