Tých z vás, ktorí sa chystáte počas najbližších dní navštíviť nádherný „Chodník korunami stromov“ ako i lanovku v Bachledovej doline zrejme nepotešíme. Od utorka 6. novembra je zatvorený. 

Informáciu o zatvorení atrakcie priniesli kompetentní návštevníkom na oficiálnej stránke sociálnej siete Facebook. Dôvodom uzatvorenia strediska a chodníka je povinná údržba pred zimnou sezónou.

„Po peknom jesennom víkende čaká chodník korunami stromov a lanovku z Bachledovej doliny povinná údržba pred zimnou sezónou. Od zajtra 6.11 do 16. 11. budú stredisko a chodník zatvorené. Tešíme sa Vás v korunách znova cez predĺžený víkend 17.11.2017,“ informovali na stránke sociálnej siete.

Podľa slov marketingovej špecialistky horského strediska Bachledka, sa bude kontrolovať predovšetkým lanovka, všetky sedačky, napájanie na lano a údržba strojov. I preto sa rozhodli chodník uzatvoriť. Stredisko totižto chcú pripraviť na zimnú prevádzku, nakoľko od tohto času budú pracovať nepretržite až do jarnej odstávky.

Chodník korunami stromov prilákal od otvorenia neuveriteľný počet návštevníkov. Spolu ich bolo 64-tisíc. Medzi nimi boli nielen Slováci, ale i zahraniční hostia.

Zdroj/Foto: Facebook/Chodník korunami stromov | Video: YouTube