Slovenská spoločnosť je rozdelená na tábor očkovaných a skupinu neočkovaných občanov. Polarizujúca téma dnešných dní rozdeľuje populáciu a otázkou číslo jeden je aj pre vládnych činiteľov. Kým tí tvrdia, že novelou zákona potvrdili, že ľudí „nedelia“, neočkovaní to vidia úplne opačne. Ako to funguje vo svete?

Ako je známe, Covid Passu sa od vyhlásenia žltej fázy ostražitosti nevyhne takmer nikto. V preukaze bude jasne napísané, či je občan očkovaný, testovaný alebo ochorenie Covid-19 prekonal, pričom mu bude slúžiť na vstup do väčšiny verejných zariadení.

Aktuálne platné opatrenia pre reštaurácie v susednom Rakúsku vyžadujú od zákazníkov potvrdenie o negatívnom teste alebo o očkovaní. Okrem týchto povinností nie sú platné žiadne ďalšie obmedzenia, ako limit počtu osôb, vzdialenosti medzi stolmi alebo ochranné masky dýchacích ciest.

Na profile Nekŕmte nás odpadom vznikla k téme rozsiahla diskusia: „V mojom okolí si na to ľudia rýchlo zvykli a naviac majú pocit, že ich tieto opatrenia chránia. Osobne by som tieto pravidlá privítala aj na Slovensku,“ píše fanúšička stránky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom,