Vláda prijala novelu zákona o Covid preukazoch, ktorá by mala zabezpečiť nemocnice pred kolapsom počas nadchádzajúcej tretej vlny pandémie koronavírusu. Na nedeľňajšom schvaľovaní novely o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v Národnej rade prebiehalo aj rozhodovanie o plošnom zatváraní prevádzok.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO vyjadril vďaku za podporu novely koaličným partnerom: „Cieľom je, aby sme sa pripravlili na tretiu vlnu, aby sme nemuseli zatvárať prevádzky, a takisto som veľmi rád, že týmto zákonom už nezatvoríme žiadny kostol na Slovensku,“ povedal Šipoš.

Vladimír Lengvarský avizuje, že vďaka tomuto zákonu budú môcť aj pri zhoršenej epidemiologickej situácií zostať otvorené prevádzky kultúry, športu, reštaurácie, wellness centrá, obchody či kostoly.

Novela o Covid preukazoch bude zabezpečovať, že pre vstup do jednotlivých prevádzok bude jasné, či je občan očkovaný, testovaný alebo ochorenie Covid-19 prekonal. Zároveň vláda ubezpečuje ľudí, že školy nebudú v budúcnosti v žiadnom prípade plošne zatvárané.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky