Len nedávno rozhodol sudca Kapinaj o väzbe pre štyroch vyšetrovateľov NAKA, ako aj pre šéfa inšpekcie Scholtza. Proti ľuďom z Národnej kriminálnej agentúry vypovedal vyšetrovateľ Ján Kaľavský. Len pred pár hodinami pritom došlo k ďalšiemu zvratu a padlo nové obvinenie.

Štyria vyšetrovatelia a šéf inšpekcie skončili vo väzbe po rozhodnutí sudcu Kapinaja. Voči rozhodnutiu sa však odvolali, a tak vec prejedná Krajský súd v Bratislave. Právny zástupca Kubina uviedol, že celý prípad stojí na vode a rozhodnutie podľa jeho slov nebolo vôbec odôvodnené. Proti vyšetrovateľom vypovedá Ján Kaľavský, ktorý si v rámci spolupráce s inšpekčným úradom svojich kolegov nahrával.

Práve Kaľavský má ale aktuálne problém. Ako informuje portál TVnoviny, bývalý šéf operatívcov protizločineckej jednotky NAKA je obvinený. O predmetnom informoval hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan: „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dňa 21. septembra 2021 vzniesol obvinenie osobe J. K. pre pokračujúcu korupčnú trestnú činnosť spáchanú v súbehu s pokračujúcim trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Práve vyšetrovatelia NAKA mali zbierať materiály na ľudí z inšpekcie, ktoré mali viesť k trestnému stíhaniu skupiny okolo Santusovej, ktorú mal údajne riadiť hľadaný Peter Košč. Kaľavský bol už pred niekoľkými mesiacmi obvinený za údajné vynášanie informácií Koščovi, no nakoniec boli obvinenia stiahnuté dozorujúcim prokurátorom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza