Predseda parlamentu Andrej Danko si zaumienil postaviť pred Národnou radou SR 30-metrový stožiar. Cieľom malo byť vytvorenie dôstojného miesta pre umiestnenie štátneho symbolu. Jeho vytúžený sen sa stal skutočnosťou, no “pýchu“ politika takmer zničil silný blesk.

Šéf národniarov sa pred pár týždňami pochválil stožiarom, ktorý stál viac ako 58-tisíc eur. Na stavbu mohutného stĺpu dokonca prispeli aj “našinci“, ktorí hromadne posielali na zverejnený účet smiešne sumy ako jeden či desať centov s ironickými odkazmi.

Počas nedávnej búrky sa však fotografovi Adamovi Kováčovi podarilo zachytiť záber v okamihu, keď blesk trafil stožiar. Slováci si tak našli dôvod, aby sa zabavili na účet Dankovej “kovovej hrdosti“ a rozhodne neboli mierni. ,,On v tú noc, keď bol zasiahnutý, vzal Andrej predlžovačku a hovoriac: ,,Vezmite a ťahajte z neho elektrinu všetci, toto robte na moju pamiatku,“ takto znel jeden z mnohých komentárov na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Reakcie Slovákov

Zdroj: Facebook/Televízny noviny TV Markíza  |  Foto: Facebook/Televízny noviny TV Markíza, Adam Kováč, Andrej Danko – predseda SNS