Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do života každého z nás, pričom sme boli nútení zvyknúť si na protipandemické opatrenia, zákaz vychádzania a pravidelné testovanie. Niet sa čo diviť, že sa väčšina Slovákov pýta, kedy sa naše životy opäť vrátia do normálu. Podľa najnovšej analýzy to tak skoro nebude!

V priebehu minulého roka sa objavilo niekoľko prognóz, ktoré zverejnili očakávaný dátum, kedy skončí pandémia koronavírusu. Viacerí odborníci či politici sa zhodli na tom, že najhoršie obdobie v histórií Slovenska skončí v marci 2021.

S tým by však nesúhlasili zahraniční vedci, ktorí spoločne s mediálnou a komunikačnou agentúrou Bloobmerg vytvorili najnovšiu štúdiu. Podľa ich vyjadrení ide o “najväčšiu databázu údajov o COVID-19 z celého sveta“, keďže analyzuje 186 miliónov záznamov o vakcinácií v rôznych štátoch ku dňu 17. februára 2021. Na základe výsledkov epidemiológovia oznámili, že pandémia bude trvať ešte 7,4 roka!

Podmienkou pre návrat do “normálneho života“ je nutné zaočkovať 70 až 85 % populácie. ,,V priemere je na celom svete podaných 6 337 917 dávok denne. Pri tomto tempe potrvá viac ako sedem rokov, kým vakcínu s dvoma dávkami dostane 75 % populácie,“ uvádza sa v oficiálnej správe agentúry Bloobmerg, ktorá taktiež upozornila, že obnova globálneho cestovného ruchu zvyšuje šírenie nákazy i jeho ďalšie mutovanie. Celosvetová aliancia vakcín zareagovala na najnovšiu štúdiu s tvrdením, že “nikto nie je v bezpečí, kým nie sú v bezpečí všetci“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bloomberg.com  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com