Detské ihriská sú obľúbeným miestom detí i rodičov, ktorí môžu pokojne relaxovať a sledovať, ako sa ich potomkovia zabávajú. Nemusia tak vymýšľať finančne nákladné aktivity. V priebehu tohto roka však dôjde k zmenám, ktoré môžu výrazne ovplyvniť existenciu mnohých detských zariadení.

Kontrolóri TÜV SÜD Slovakia si vzali na mušku prevádzkovateľov detských zariadení, pričom tento rok majú v pláne skontrolovať 90 až 95 % ihrísk. Zamerať by sa mali predovšetkým na nedostatočné zabezpečenie proti pádu, nevyhovujúce uhly rámp či konštrukčné nedostatky. Ak sa nájdu vážne pochybenia, hrozí pokuta od 200 do 50-tisíc eur.

Najnovšie však budú musieť prevádzkovatelia detského ,,raja“ nahlasovať všetky úrazy, ktoré sa stanú na ihrisku, a zároveň sú nútení viesť evidenciu úrazov. Prekvapením je aj povinnosť vymyslieť meno pre každé ihrisko v danej samospráve a umiestniť ho na viditeľné miesto so základnými údajmi. Ak tak nespravia, prevádzkovateľom či samotným majiteľom hrozí pokuta od 100 do 30-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: depositphotos.com