Nadšenci dobrých filmov a celá plejáda hereckého zoskupenia má hlavu v smútku. V sobotu 26. augusta zomrel vo veku 74 rokov uznávaný režisér, scenárista a producent v jednej osobe!

Milovníci kultových hororov si pri mene Tobe Hooper predstavia tie najlepšie filmové snímky všetkých dôb. Hooper sa narodil 25. januára 1943 v texaskom meste Austin. V začiatkoch svojej kariéry sa venoval výučbe ako profesor na univerzite, neskôr však prešiel k režírovaniu a jeho debutom bol film  Eggshells. Medzi ďalšie najznámejšie snímky z dielne tohto velikána patria napríklad Texaský masaker motorovou píllou a jeho skvelé pokračovanie Texaský masaker motorovou pílou 2 (1986). Kvalitné snímky sú i tieto filmy: Prekliatie Salemu (1979), Panoptikum (1981), Poltergeist (1982), Životná sila (1985), Živá pochodeň (1990).

Tobe Hooper zomrel v Los Angeles vo veku 74 rokov, no podľa dostupných informácií je príčina smrti zatiaľ neznáma. Ďalšie fakty budú predmetom vyšetrovania. Vzdávame vďaku a česť jeho pamiatke!

Prečítajte si: Bude nám chýbať: Zomrela veľká osobnosť, ktorá mnohých z nás sprevádzala už od detstva!

Zdroj: theguardian.com | Foto: Instagram | Ilustračná foto: depositphotos.com