V nedeľu sa na Slovensku spustila registrácia do očkovacej lotérie, hoci občania si už teraz robia posmešky z toho, koľko veľa potvrdzujúcich SMS obdržali spätne po vyplnení registrácie. Do tohto ťahu ministra financií sa obul aj Adelin otec Jozef Banáš.

Očkovacia lotéria sa oficiálne spustila od nedele, pričom Slováci zaznamenali aj prvé problémy s množstvom potvrdzujúcich SMS správ po registrácií. Žrebovanie spomedzi zaočkovaných občanov, alebo tých, ktorí na očkovanie odporučili iných, začne čoskoro na RTVS. Jozef Banáš, otec moderátorky Adely Vinczeovej, si však o celom nápade ministra financií Igora Matoviča myslí svoje.

Tak nám zaviedli očkovaciu lotériu pod skvelým názvom, vyhraj zdravie, lebo zdravie je výhra. Keby vláda vrazila tie milióny do športovísk, do propagandy zdravia, tak som prvý, ktorý im bude tlieskať. Považujem zavedenie tejto lotérie za dôkaz absolútneho zlyhania doterajších argumentov takzvaných odborníkov, ktorí nám stále chŕlia iba argumenty o tom, aké úžasné je sa dať očkovať, ale o zdraví a budovaní prirodzenej imunity tu nehovorí nikto ani slovo,“ rozhorčil sa vo videu.

Na sociálnej sieti tiež načrtol, aký vývoj a prístup zo strany vlády voči občanom očakáva. „Druhým argumentom je strach, ktorý do nás stále chŕlia od rána do večera. Teraz sa pristupuje k tretiemu, a to je korupcia, pretože táto lotéria nie je nič iné, len verejná korupcia. Keď zlyhá toto, potom sa pristúpi už len k násiliu,“ myslí si spisovateľ, ktorý je presvedčený, že s vírusmi si ľudstvo poradí jedine pomocou zlepšenia svojej imunity a zdravou životosprávou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Jozef Banáš, YT/Aktuality.sk