Na slovenských štadiónoch to pomaly ožíva a tento víkend, okrem iných, štartuje aj 3. liga západ. Hneď úvodné kolo prinieslo pikantný duel dvoch bývalých ligových klubov, ktoré nás dokonca aj reprezentovali v európskych pohároch. Dnes je však všetkému inak.

[sociallocker]O 17.00 h mal výkop úvodný zápas, v ktorom Púchov privítal Dubnicu. Ten Púchov, ktorý pred 13. rokmi remizoval s Barcelonou a tá Dubnica, ktorá odohrala vyrovnané zápasy s Newcastlom, v drese ktorého hral aj najlepší strelec v histórií anglickej ligy Alan Shearer. Tieto kluby pred desiatimi až pätnástimi rokmi proti sebe odohrali dve desiatky zápasov v najvyššej lige, na ktoré chodilo aj päť tisíc ľudí.

Dnes pred sotva 200 divákmi dominoval Púchov, ktorý vyhral 2:0. Na štadióne vládlo v krásnom slnečnom počasí takmer hrobové ticho. Občas sa približne dvadsať Púchovčanov odhodlalo k povzbudzovaniu, ktorému však okrem občasnému “Púchov do toho” a jedného pekného spevu “Púchov mi ťa neopustíme” prevládali skôr hanlivé pokriky. Nepochopiteľným bol aj chorál:
“Olé, pichni ho do oka,
olé Trenčana – k****a,
olé každý už dávno vie,
olé, že Trenčan fetuje,”
ktorý o pár minút nasledoval skandovanie fašistického čísla osemdesiatosem v 88. minúte zápasu.

Tragické to osudy dvoch, síce skromných, no dlhé roky ligových klubov. Púchov sa po páde ako tak dostáva na nohy a tento rok zrejme patrí medzi kandidátov na postup do 2. ligy, zatiaľ čo Dubnica stále bojuje sama so sebou a veľa jej v uplynulej sezóne nechýbalo k tomu, aby hrala dnes 4. ligu.

Foto: autor[/sociallocker]