Potravina, ktorá sa nachádza na pultoch každého potravinového reťazca, zrejme dostane stopku. Z pohľadu Európskej únie pri nej totiž nie sú dodržané jasne stanovené smernice. V tomto prípade však veľkú rolu zohráva ego a hrdosť politikov, ktorí nemienia poľaviť zo svojich nárokov.

Dlho riešený konflikt zrejme prichádza k vyvrcholeniu, ktoré môže z pultov potravín odstrániť obľúbený grécky jogurt. Gréci sa totiž pred pár rokmi obrátili na Európsku úniu, keďže označenie tovaru ako “grécky jogurt“ či “jogurt gréckeho typu“ je údajne klamlivé. ,,Grécky jogurt sa vyrába v Grécku podľa dlhodobých výrobných postupov a netýka sa jedného typu produktu,” vyhlásil miestny minister Vangelis Apostolou.

Pozornosť sa momentálne upriamila na českých výrobcov, no je možné, že Slovensko bude mať rovnaký problém, keďže sa na našom trhu objavuje jogurt s rovnakým označením. Politici z Grécka, ktorí sú súčasťou európskeho parlamentu, upozornili, že tento produkt v ich končinách nazývajú ,,straggisto“ alebo ,,astraggisto“, a zároveň vyčítali výrobcom, že sa na tovare nenachádzajú žiadne grécke symboly či krajina pôvodu. Je teda otázne, či v tomto prípade nezasiahne Európska komisia, ktorá môže vopred určené vyhlášky považovať za porušené.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: vitalia.cz |  Foto: polabske.cz, Pixabay