Situácia na Slovensku je nesmierne napätá nielen na politickej scéne, ale predovšetkým v uliciach, kde sú občania nútení trpieť výstrelky politikov. Momentálne rezonuje spoločnosťou prezidentská kampaň, ktorá však vzťahy medzi ľuďmi ešte viac naštrbila. Voliči sa tak ozývajú omnoho viac ako v minulosti, na čo zareagovala aj nahnevaná Slovenska, ktorá posiela tvrdý odkaz všetkým pokrytcom.

Mladá divadelná i televízna herečka Eva Moresová, ktorú môžu diváci poznať z Rodinných prípadov, sa rozhodla vybiť si svoju frustráciu na sociálnej sieti, pričom už nedokázala zniesť vyjadrenia niektorých Slovákov, ktoré považuje za absolútne bludy. Nádejná prezidentka Zuzana Čaputová totiž pred pár dňami priznala, že sa nebráni sobášom párov rovnakého pohlavia, a dokonca aj možnosti, aby si adoptovali deti. Jej vyjadrenie okamžite pobúrilo predovšetkým konzervatívnych ľudí.

Slovenka sa tak bez okolkov vyjadrila k tejto téme, pričom s ňou súhlasia tisíce občanov. ,,Pri všetkej úcte, nedokážem pochopiť, ako môžete byť takí sprostí, že v tomto stave, v ktorom sa táto krajina nachádza, zohľadňujete pri voľbe prezidenta jeho názor na adopcie detí homose*uálnymi pármi, a to aj napriek tomu, že viete, že v tejto veci prezident ani nemá výkonnú moc – nemôže rozhodovať. Máte pocit, že je táto krajina v stave, kedy si môžeme dovoliť rozhodovať sa pri voľbách na základe nejakej osobnej ideologickej kompatibility?“ nahnevane sa pýta Eva.

Slovenská herečka mala následne potrebu zhrnúť, v akom zlom stave je naša krajina. ,,Mladí, študovaní, vysokoškolsky vzdelaní ľudia odchádzajú do zahraničia umývať riady, aby nemuseli popri hypotéke do konca života jesť rožky s treskou, dôchodcovia na sklonku života chodia do Rakúska utierať zadky starým a chorým, lebo majú dvestoeurové dôchodky a štát im neprepláca ani životu nevyhnutné lieky, študenti musia po nociach čapovať pivo v smradľavých pajzloch, aby si mali z čoho platiť strechu nad hlavou, ťažko hendikepovaní ľudia, ktorí si celý život poctivo platili zdravotné poistenie, si musia zháňať invalidné vozíky cez facebookove skupiny pomoci ľuďom v núdzi, rodičovský príspevok je menší, než bolo moje vreckové, keď som mala desať a sirotský dôchodok nestačí ani na to, aby dieťa dokončilo základné vzdelanie. Toto sú v niektorých krajinách najväčšie problémy. U nás sú to tie najmenšie, pretože tento štát klesol na oveľa hlbšie a nebezpečnejšie dno. Vraždia sa tu novinári. Ľudia, ktorí vedú túto krajinu, vám klamú do očí, vysmievajú sa vám, okrádajú vás, za vaše peniaze chodia na dovolenky s talianskými mafiánmi, celé roky vykonávajú funkciu so sfalšovanými titulmi, spolupracujú s mafiou a sú zodpovední za vraždu investigatívneho reportéra a jeho frajerky,“ opísala realitu mladá kráska.

Eva zrejme tiež považovala za nutné obrániť Čaputovú ako možnú prezidentku Slovenskej republiky. ,,A keď konečne príde niekto, u koho je nádej, že má charakter, je úprimný, čestný, rozumný, schopný, nie je to zlodej, vrah, alkoholik, psychopat ani mafián, a chce tento stav vyriešiť, tak nad ním ohŕňate nos, lebo nie je proti adopciám detí homose*uálnymi pármi? Naozaj? V krajine vyjde najavo, že politici klamú, kradnú a vraždia, a príde niekto, kto nie, a chce to vyriešiť a vy ho odmietnete, lebo sa vám nepáči jeho názor na niečo, čo vás sa netýka a on o tom aj tak rozhodovať nemôže? Pýtam sa vás, dospelých a študovaných ľudí, nehanbíte sa za seba, že vo vašom veku a s vašim vzdelaním takto premýšľate? Vaše volebné právo je vašou morálnou a etickou zodpovednosťou voči ďalším generáciám tejto krajiny, takže hľadať si v ňom priestor na nejaké irelevantné ideologické súznenie v čase, kedy štát zlyháva v najzákladnejších základoch, je vrchol egocentrizmu a priam až bezočivá nezodpovednosť voči ďalším generáciám,“ upozornila na záver herečka.

Evin celý príspevok si môžete pozrieť —TU—!

Zdroj: Facebook/Eva Mores  |  Foto: Facebook/Eva Mores, YouTube