Mnohých fanúšikov šokovalo, keď bol slávny športovec obvinený z mimoriadne závažných prečinov. Situácia sa natoľko vyhrotila, že bol nútený najať si právnika a čeliť súdnemu procesu. Sudca sa po dlhých mesiacoch pojednávaní napokon rozhodol, že obvinený muž pôjde do väzenia!

Bývalá hviezda cyklistiky Mario Cipollini čelil v posledných rokoch žalobe z domáceho zneužívania, prenasledovania a ublíženia na zdraví dvoch osôb. K hrubému správaniu sa mal dopustiť na bývalej manželke Sabrine Landucci a jej partnerovi Silviovi Giustim.

Počas súdneho procesu sa ukázalo, že majster sveta z roku 2002 bol násilný už počas vzťahu so Sabrinou, s ktorou má dve dcéry. Niekoľkokrát jej mal pohroziť zbraňou, keď si obliekla sukňu, keďže ju považoval za príliš krátku. Podobné incidenty sa mali diať opakovane, a dokonca aj po ich rozvode. Elitný špurtér sa taktiež neštítil napadnúť exmanželku a jej partnera pred zrakom jeho detí.

Prokurátor označil 55-ročného športovca za ,,extrémne násilného a výhražného muža“, ktorý si pred médiami dokázal zachovať tvár sympatického a dobrosrdečného cyklistu. Sudca ho napokon odsúdil na trojročné väzenie, a taktiež musí zaplatiť pokutu vo výške 85-tisíc eur. Cipollini naďalej trvá na tom, že je nevinný. Momentálne nie je jasné, či sa proti rozsudku odvolá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cyclingnews.com  |  Foto: Twitter, Pixabay